Lubelskie pięknieje. Pochwal się swoją pracą i zgarnij nagrody od marszałka

Ruszyła druga edycja konkursu plastycznego „Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę” w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z całego regionu do udziału w konkursie plastycznym „Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę”. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 24 czerwca br. Konkurs wpisuje się w tegoroczne obchody VIII edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE), których finał odbędzie się od 17 do 19 września br.

Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać wraz ze zgłoszeniem, podpisanym przez rodzica lub prawnego opiekuna, pracę plastyczną w rozmiarze A4 lub A3, wykonaną dowolną techniką (mile widziane wyklejanki, wydzieranki, grafiki, kolaże i wszelkie techniki mieszane). Tematem przewodnim prac powinna być zmieniająca się okolica, region lub całe województwo lubelskie dzięki Funduszom Europejskim. Jury będzie wybierać laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I –III oraz klasy IV -VIII, których prace będą wyróżniać się oryginalnością, pomysłowością, estetyką, ale także zgodnością z tematyką konkursu.

Polska od 17 lat jest członkiem Unii Europejskiej. W tym czasie nasze „małe ojczyzny” bardzo się zmieniły dzięki funduszom unijnym. Chcemy zobaczyć  te zmiany oczami naszych młodych mieszkańcówmówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

 Laureaci trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach konkursowych otrzymają nagrody rzeczowe, w tym m.in. elektryczne deskorolki i smartwatche. Komisja przyzna także wyróżnienia w obu kategoriach w formie upominków reklamowych związanych  z Funduszami Europejskimi.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 24 czerwca br. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano we wrześniu. Szczegółowe informacje wraz z kartami zgłoszeniowymi dostępne są na stronie internetowej: www.rpo.lubelskie.pl.