Jarosław Kaczyński apeluje: „Proszę się szczepić. To konieczne i absolutnie niegroźne”

Jarosław Kaczyński nie ma wątpliwości: tylko dzięki masowym szczepieniom możemy wrócić do normalności i pożegnać raz na zawsze pandemię koronawirusa. W Polsce wykonano dotychczas blisko 18 milionów szczepień, w pełni zaszczepionych jest prawie 5,5 miliona Polaków. 

Jarosław Kaczyński w rozmowie z Radiem Olsztyn mówił o konieczności szczepień. Zaapelował, by jak najwięcej osób zaszczepiło się.

Proszę się szczepić, to jest naprawdę konieczne, a to nie jest absolutnie groźne – powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości. – Bez szczepień pandemii nie da się opanować. To sprawa niezwykle istotna – dodał.

Jak podaje rząd, do tej pory w pełni zaszczepionych zostało 5 410 tys. osób. Dynamika zapisów na szczepienia nieco jednak spada. Aby osiągnąć zbiorową odporność trzeba zaszczepić – wedle różnych szacunków – około 70-80 proc. Polaków. Dzisiaj nie ma już żadnych wątpliwości, że szczepionka chroni przed zarażeniem i zapewnia niemal 100-procentową pewność, że w wypadku, gdy jednak do zakażenia dojdzie, przebieg choroby będzie lekki.

 

Źródło: Radio Olsztyn Autor: red.
Fot. red.