Polski Ład wielką szansą dla Południowego Podlasia

– To ambitny program dla wszystkich Polaków. Najwięcej zyskają zaś mieszkańcy takich regionów jak Południowe Podlasie i miast jak Biała Podlaska – mówili podczas konferencji prasowej przedstawiającej Polski Ład wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń i poseł Dariusz Stefaniuk.

Według posła Dariusza Stefaniuka kluczowym elementem Polskiego Ładu są zmiany podatkowe, dzięki którym zdecydowana większość Polaków będzie zarabiać „na rękę” więcej, niż do tej pory.

90 procent polskich rodzin zyska na tym programie – podkreślał poseł Dariusz Stefaniuk, podając przykład Białej Podlaskiej, gdzie przeciętna pensja jest poniżej średniej krajowej i wynosi około 3,9 tys. złotych brutto. – Patrząc na takie miasta, jak nasze korzysta więc prawie każdy – mówił.

Wtórował mu wiceminister Artur Soboń.

Generujemy silny impuls fiskalny, więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach Polaków, będziemy mogli więcej zarobić – mówił. – Robimy to dla wszystkich Polaków. Fałszywa troska o ludzi najlepiej zarabiających to wyraz jakiejś rozpaczy opozycji.

Dariusz Stefaniuk mówił też o wsparciu dla rodzin, które stanowi niezwykle istotny element programu Prawa i Sprawiedliwości. To m.in. tzw. kapitał opiekuńczy, czyli 12 tysięcy złotych na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, które będzie można wykorzystać w pierwszych latach życia malucha a także gwarancje pozwalające łatwiej uzyskać kredyt na mieszkanie.

Chcemy gwarantować do 100 tysięcy złotych. Znamy wiele przykładów, w których, mimo, że zarabiamy i możemy spłacać ratę, nie mamy środków na wysoką wpłatę własną. To zmieniamy – podkreślał Stefaniuk. – Likwidujemy również niepotrzebną biurokrację, każdy będzie mógł bez pozwolenia zbudować dom o podstawie do 70 metrów kwadratowych.

Wiceminister Artur Soboń zapowiedział, że większość ustaw składających się na Polski Ład trafi do Sejmu już jesienią.

– Bierzemy się do pracy, nie oglądamy się na innych, pracujemy wspólnie właśnie dla takich miast jak Biała Podlaska – puentował.

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. red.