Brawo Terespol! Jest umowa na dom dla 32 rodzin

Jest umowa na komunalny blok w Terespolu! Zamieszkają w nim 32 rodziny a znaczna część potrzebnych na inwestycję pieniędzy pochodzi z rządowego wsparcia. 
Umowę podpisali burmistrz Terespola Jacek Danieluk wraz ze skarbnikiem Gabrielem Barabaszem. Wykonawcą inwestycji będzie firma Bill-Bud z Białej Podlaskiej.
Wartość inwestycji to 6 993 972,00 zł brutto a kwota dofinansowania z rezerwy celowej Ministerstwa Finansów wynosi 5 595 177,60 zł brutto czyli 80% wartości inwestycji po przetargu. Inwestycja ma zakończyć się 30 listopada 2022 roku. Warto przypomnieć, że 32 rodziny znajdą nowe mieszkanie – informuje burmistrz Jacek Danieluk.
Wcześniej włodarz miasta wielokrotnie podkreślał, że potrzebna inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie rządu Prawa i Sprawiedliwości.
Dofinansowanie nie byłoby możliwe bez bardzo dobrej współpracy z Rządem RP i Wojewodą Lubelskim. Wielką życzliwością pomysł budowy budynku wielorodzinnego był otoczony przez: Premiera RP Jacka Sasina, Senatora RP Grzegorza Biereckiego, Wojewodę Lubelskiego Lecha Sprawkę, Wicewojewodę Lubelskiego Roberta Gmitruczuka oraz Posła na Sejm RP Dariusza Stefaniuka – pisał na swoim profilu na Facebooku Jacek Danieluk.

Tak będzie wyglądał nowy blok: 

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu i budynki
Źródło: FB Autor: red.
Fot. FB