Ta szkoła to szansa dla młodzieży na dobrą przyszłość. Już dziś możesz poczuć się żołnierzem. To ostatnia szansa żeby się zapisać

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Terespolu rozpoczyna nabór do klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022.  Oferta terespolskiego liceum przedstawia się bogato. W roku szkolnym 2021/2022 planowane jest utworzenie klas pierwszych o profilach: mundurowym, medycznym, matematyczno-geograficznym, ogólnym, celno-skarbowym,  logistyka i spedycja. 

Klasa medyczna funkcjonuje przy owocnej współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zaś uczniowie klasy logistyka i spedycja otrzymują stypendia naukowe i fachową wiedzę dzięki podpisanemu porozumieniu z PKP Cargo. Najzdolniejszy uczeń z klasy logistyka i spedycja otrzyma na zakończenie roku szkolnego laptopa zaś kwota 10 tyś zł . zostanie przyznana w formie stypendium dla uczniów z najwyższą średnią w tej klasie. W sposób szczególny zachęcamy do zapisów do oddziału przygotowania wojskowego. Ta klasa jako jedyna w powiecie jest objęta patronatem Ministra Obrony Narodowej i niesie ze sobą wiele korzyści dla uczniów chociażby dofinansowanie do mundurów czy dodatkowe punkty w trakcie egzaminów do akademii wojskowych.

ALO w Terespolu jako jedyna szkoła w powiecie jest objęta patronatem Ministra Obrony Narodowej.  (OPW) zostały wyposażone w specjalistyczny sprzęt, m.in. maski przeciwgazowe, saperki, nosze, radiotelefony, lornetki, repliki różnorodnej broni, przybory  do walki wręcz. Uczniowie otrzymali również pakiety umundurowania składające się m.in. z bluzy, spodni, koszulki, plecaka, beretu i zimowej kurtki.

Szkoła oferuje bezpłatną naukę z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń multimedialnych, zajęcia na strzelnicy laserowej, udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, atrakcyjne wycieczki turystyczno-krajoznawcze, wyjazdy edukacyjne  i obozy survivalowe. Młodzież, która podejmuje naukę w  Liceum Akademickim ma gwarancję wysokich wyników na egzaminie maturalnym, perspektywę przygotowania się do pracy w służbach mundurowych i dostania się na wybrane studia.

Co więcej, burmistrz i Rada Miasta Terespol przeznaczają środki finansowe na stypendia dla uczniów, którzy mają średnią powyżej 4.75. Zapisy do szkoły odbywają się w systemie elektronicznego naboru. Od 17 maja do 31 maja prowadzona jest rekrutacja do klasy wojskowej, istnieje możliwość złożenia dokumentów do tej klasy w wersji papierowej po zakończonym naborze elektronicznym, do pozostałych klas – do 21 czerwca.