Pięć lat temu prezydent Andrzej Duda odwiedził Radzyń Podlaski. Wystawa przypomina o tym wydarzeniu

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz Radzyński Ośrodek Kultury zapraszają do oglądania wystawy pt. „Nasz Prezydent”. Od poniedziałku 31 maja będzie ona wyeksponowana w holu głównym Urzędu Miasta (ul. Warszawska 32).

31 maja 2016 r. Radzyń Podlaski odwiedził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. – Był to historyczny moment dla naszego miasta, gdyż po raz pierwszy z oficjalną wizytą gościliśmy głowę państwa. Mieszkańcy Radzynia i powiatu radzyńskiego entuzjastycznie powitali Prezydenta na dziedzińcu Pałacu Potockich – powiedział Burmistrz Jerzy Rębek. W oczekiwaniu na jego przyjazd czas umilała Kameralna Orkiestra Akordeonowa „Arti Sentemo”. Wizyta Andrzeja Dudy w Radzyniu związana była z jego obietnicą złożoną podczas kampanii wyborczej, że jako Prezydent odwiedzi każdy powiat w Polsce. Podczas przemówienia Andrzej Duda mówił o odpowiedzialności rządu i władz samorządowych za realizację zadań, mających na celu poprawę życia mieszkańców m.in. poprzez tworzenie miejsc pracy i rozwój gospodarczy. Ponadto wyraził swoją aprobatę dla działań ukierunkowanych na rozwój małych miejscowości. Mówił też o programie „500 plus”, który jest ważnym przedsięwzięciem wspierającym polskie rodziny. Po wystąpieniu Andrzej Duda rozmawiał z mieszkańcami zgromadzonymi na pałacowym dziedzińcu.

Autorami zaprezentowanych na wystawie zdjęć są Tomasz Młynarczyk i Karol Niewęgłowski. Ekspozycję można oglądać do 24 czerwca 2021 r.

 

Fot. Tomasz Młynarczyk