DRELÓW. Pijany w sztok i bez prawa jazdy złapany przez drogówkę

Wypity alkohol i dożywotni zakaz nie powstrzymały 38-latka, by wsiąść za kierownicę

Dożywotni zakaz i ponad 2 promile alkoholu nie przeszkodziły 38-latkowi, by kierować samochodem marki Volkswagen Golf. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol radzyńskiej drogówki. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy mężczyzna w takim stanie przewoził trzeźwego pasażera, który posiadał uprawnienia do kierowania.

Wczoraj około godziny 12:30 patrol radzyńskiej drogówki pełniąc służbę radiowozem nieoznakowanym zauważył kierującego samochodem marki Volkswagen Golf, którego styl jazdy wzbudził podejrzenia mundurowych. Mężczyzna zastał zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że kierującym golfem był 38-letni mieszkaniec gminy Drelów. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że mężczyzna jest pijany. Urządzenie wskazało ponad 2 promile w jego organizmie. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 38-latek w takim stanie przewoził trzeźwego pasażera, który posiadał uprawnienia do kierowania.

Teraz o dalszym losie 38-latka zadecyduje sąd. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.