Jest nowy dyrektor szpitala w Parczewie

Spekulowano, że może nim zostać Riad Haidar. Poseł Koalicji Obywatelskiej będzie miał jednak czas na pracę w Sejmie, a parczewskim szpitalem pokieruje Konrad Sawicki. 

Komisja konkursowa zakończyła swoje obrady dzisiaj.

– W wyniku przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych, późniejszej dyskusji w gronie komisji oraz tajnego głosowania, na stanowisko dyrektora SPZOZ w Parczewie został wybrany Konrad Sawicki – powiedział Radiu Podlasie wicestarosta parczewski Artur Jaszczuk.

Konrad Sawicki jest doktorem nauk społecznych (ukończył KUL), który obecnie pełni funkcję wiceprezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim i ma za sobą pracę w lubelskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Sawicki działa w samorządzie (jest radnym wojewódzkim w klubie PiS), doradzał też wojewodzie lubelskiemu.

Przypomnijmy, że poprzednim dyrektorem parczewskiego szpitala był Janusz Hordejuk. Odszedł on z lecznicy, gdy – w miejsce zmarłego Jerzego Maślucha – został starostą parczewskim. Obowiązki dyrektora szpitala pełnił w ostatnim czasie dyrektor do spraw administracyjno- technicznych Ryszard Kielar.

Źródło: podlasie24.pl Autor: red.
Fot. FB