Sprzątał parking, znalazł dwa portfele

Na parkingu przy międzyrzeckim markecie ktoś zgubił dwa porfele. Były w nich pieniądze, karty, dokumenty. Na szczęście znalazca okazał się być uczciwym człowiekiem. 

Do międzyrzeckiego komisariatu zgłosił się mieszkaniec miasta. Mężczyzna oświadczył, że podczas sprzątania parkingu jednego z marketów znalazł dwa portfele. Wewnątrz znajdowały się dokumenty, karty bankomatowe oraz ponad 2 tysiące złotych. Wszystko wskazywało na to, że obydwa portfele należą do tej samej właścicielki. Mężczyzna zabrał je obawiając się, by nie wpadły w niepowołane ręce.

Właścicielką zguby okazała się mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego, która odebrała już swoje mienie, nie kryjąc zadowolenia. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, że nie wiedziała w jakich okolicznościach je utraciła.

To szczęśliwe zakończenie nie byłoby możliwe, gdyby nie uczciwość i obywatelska postawa mężczyzny. Często osoby, które przynoszą znalezione przedmioty do komendy czy komisariatu chcą pozostać anonimowe, nie licząc na żadne gratyfikacje, ze strony właścicieli. Dziękujemy znalazcy za godną naśladowania postawę – mówi komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z policji w Białej Podlaskiej.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. KWP Lublin