Minister edukacji w Białej Podlaskiej. Poseł Stefaniuk: minister zamyka usta wszystkim swoim oponentom

Minister Edukacji i Nauki odwiedził dziś w Białą Podlaską i wziął udział w pilotażowych zajęciach ruchowych „Od teorii do praktyki”. Zajęcia prowadzili przeszkoleni w I etapie programu #WFzAWF nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego z bialskich szkół.

WF z AWF to nowa propozycja Ministerstwa Nauki na poprawę kondycji naszych dzieci. Celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa.

– Dziękuję za to, że te zajęcia są tak profesjonalnie przygotowane. (…) Spotykamy się po to żeby pokazać pilotaż, żeby zobaczyć, jak to co było zrealizowane w teorii działa w praktyce. Dzisiaj możemy to zobaczyć na własne oczy – powiedział w Białej Podlaskiej szef resortu edukacji i nauki.

W spotkaniu uczestniczył także poseł na sejm Dariusz Stefaniuk, który wyjaśniał sens ministerialnego programu.

– Nie ulega wątpliwości, ze przez pandemię nasze dzieciaki za mało się ruszały, stąd cieszę się z inicjatywy Pana Ministra i z jego decyzji żeby powierzyć nasze dzieci profesjonalistom. Bo kto bardziej się zna na sporcie jak nie wykładowcy z Akademii Wychowania Fizycznego. Co ważne te lekcje będą płatne dla wykładowców, ale bezpłatne dla rodziców. Bardzo chciałem podziękować za ten program – powiedział podczas konferencji prasowej poseł Stefaniuk.

Nasz parlamentarzysta podziękował także ministrowi Czarnkowi za jego wkład w rozwój Białej Podlaskiej, kiedy był jeszcze wojewodą lubelskim:

– Dzięki jego inicjatywom mamy ulicę Warszawską w Białej Podlaskiej, mamy rondo, a dzisiaj mamy piękny program sportowy – powiedział Stefaniuk i zaznaczył, że o politykach świadczą nie słowa lecz czyny, a swoim działaniem minister Czarnek zamyka usta wszystkim swoim oponentom.