Grzegorz Biercki: jedno miejsce pracy w administracji publicznej, stwarza półtorej miejsca pracy w otoczeniu

Przed bialskim oddziałem Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego odbyła się konferencja prasowa Generalnego Inspektora Transportu Drogowego Alvina Gajadhura, senatora Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka i przewodniczącego klubu radnych Zjednoczonej Prawicy Dariusza Litwiniuka. 

Konferencja była poświęcona rozwojowi bialskiego oddziału GiTD.  Przypomnijmy, że biuro powstało we wrześniu 2017 roku z inicjatywy ministra Alvina Gajadhura, senatora Grzegorza Biereckiego i ówczesnego prezydenta miasta Dariusza Stefaniuka. Początkowo pracowało w nim ok 20 osób. 

 – W naszym założeniu była to aktywizacja ściany wschodniej, zaniedbanej przez poprzednie rządy PO-PSL. W Białej Podlaskiej było duże bezrobocie i staraliśmy się za wszelką cenę z nim walczyć. W 2018 r nasz zespół powiększył się o 100 osób. Łącznie w naborach na przestrzeni lat uczestniczyło ok. 5 000 osób, co świadczy o dużym zainteresowaniem pracą w GITD – powiedział minister Alvin Gajadhur. 

Generalny Inspektor Transportu Drogowego Zapewnił, że oddział wciąż się rozwija. – Wczoraj zakończył się nabór na kolejne 11 etatów, wpłynęło ponad 400 aplikacji. Zainteresowanie pracą w Białek Podlaskiej wciąż jest duże, a pracownicy są bardzo pracowici i sumienni, stąd wciąż  otwieramy tu kolejne biura – powiedział Gajadhur i dodał że nie ustanie w staraniach, by naszą placówkę w Białej Podlaskiej rozwijać.  – Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracowników, którzy tu pracują. Cieszę się, że dzięki staraniom pana senatora Grzegorza Biereckiego, pana Posła Dariusza Stefaniuka udało nam się zrealizować ten projekt z takim sukcesem – dodał minister.

Za wielką życzliwość i nieustanną chęć rozwoju placówki podziękowali ministrowi parlamentarzyści.

– Bardzo dziękuję Panu ministrowi za życzliwość i chęć rozwoju tej placówki Inspekcji Transportu Drogowego w Białej Podlaskiej. Robi to konsekwentnie od wielu lat. Możemy tylko przyklaskiwać i zapewniać pana ministra, że nie będziemy ustawać w staraniach aby środki budżetowe były zapewnione na rozwój tej placówki tu w Białej Podlaskiej. Dla nas to jest także dowód, że pomysł takiej dekoncentracji administracji publicznej, którego pionierem jest Inspekcja Transportu Drogowego się sprawdza i znakomicie bilansuje. Dlatego mam nadzieję, że dalej będziemy popularyzować, tak jak popularyzujemy ten model, aby placówki centralne znalazły swoje miejsce poza Warszawą, by trafiały do mniejszych miejscowości – zauważył senator Grzegorz Bierecki.

Wiceprzewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów publicznych zauważył, że jedno miejsce w administracji publicznej stwarza półtora miejsca pracy w otoczeniu. – To ma istotny wpływ na rozwój lokalnego rynku pracy, tu w Białej Podlaskiej. Ma to duże znaczenie dla gospodarki takich regionów jak nasz – przekonywał senator.

– Bez Pana Ministra ten oddział by tutaj nie powstał. Jeszcze będąc prezydentem miasta, wraz z Panem Senatorem udaliśmy się do Pana Ministra, a jego odpowiedź była pozytywna, co stworzyło podstawy do realizacji tego pomysłu. Na początku pracowało tutaj 20 osób i w najśmielszych marzeniach nie myślałem, że w niedalekiej przyszłości ta liczba wzrośnie do 120 i planowane będą kolejne etaty – powiedział poseł Dariusz Stefaniuk.

– Często od kolegów z parlamentu słyszymy, że to co zrobiliśmy tutaj w Białej chcieliby robić w swoich okręgach i swoich regionach. Mam nadzieję, że pracownikom będzie pracowało się jak najlepiej. Wszyscy zabiegamy o to aby nowa siedziba była jak najbardziej przyjazna dla tej rzeszy osób o co będziemy zabiegać z panem senatorem u pana premiera – zapewnił Stefaniuk.

Wcześniej w siedzibie GITD odbyło się spotkanie z pracownikami podczas którego minister Alvin Gajadhur poinformował o awansach części pracowników a więc lepszych zarobkach związanych z dodatkami. Nasi pracownicy będą zatem zarabiać więcej.