Mucha z zarzutami za Madonnę? Kłopoty posłanki z naszego województwa

Posłanka Polski 2050 (a wcześniej przez wiele lat Platformy Obywatelskiej) Joanna Mucha ma problem. Prokuratura chce jej postawić zarzuty związane z organizacją koncertu Madonny w 2012 roku. By tak się stało, parlament musi uchylić Musze immunitet. Wniosek w tej sprawie został wysłany do marszałka Sejmu.

– Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza przedstawić jej zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych w czasie, kiedy sprawowała funkcję Ministra Sportu i Turystyki. Rezultatem jej działań była utrata przez Skarb Państwa co najmniej 4,7 mln w związku z organizacją koncertu piosenkarki Madonny na Stadionie Narodowym w Warszawie – poinformował powołując się na prokuraturę portal tvp.info Prokuratura Krajowa.

Według śledczych Mucha jako minister sportu zatwierdziła wypłatę na organizację koncertu ponad 5,9 mln zł z rezerwy celowej resortu, mimo że były to środki przeznaczone na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz zadania związane z mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2012. Podjęła taką decyzję, choć zgodnie z prawem środki z rezerwy celowej mogły być wydane wyłącznie na cel określony w rezerwie, a do kompetencji Ministra Sportu i Turystyki nie należało organizowanie koncertów muzyki rozrywkowej – czytamy na tvp.info.

Źródło: TVP Info Autor: red.
Fot. Fratria