TERESPOL. Super nowoczesny skaner na przejściu granicznym. To pierwsze tego typu urządzenie

W Terespolu oddano do użytku pierwsze stacjonarne urządzenie RTG do prześwietlania pojazdów na drogowym przejściu granicznym. W trakcie spotkania miał miejsce briefing prasowy z Sekretarzem Stanu, Szefem Krajowej Administracji Skarbowej Magdaleną Rzeczkowską dotyczący bieżących inwestycji oraz najbliższych planów inwestycyjnych i modernizacyjnych w KAS – w kontekście skutecznej ochrony zewnętrznej granicy UE.

W uroczystości oprócz szefowej KAS wzięli udział , wojewoda lubelski Lech Sprawka, dyrektor IAS w Lublinie Artur Krukowski oraz reprezentujący parlamentarzystów Południowego Podlasia, Grzegorza Biereckiego, Dariusza Stefaniuka i Jacka Sasina dyrektor ich biura Kamil Paszkowski.

Szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska wręczyła klucze do:RTG w Terespolu, RTG w Zosinie oraz mobilnego pojazdu skanującego. Minister Magdalena Mieczkowska wraz z wojewodą wzięli udział w wizytacji budynku kontroli szczegółowej. Funkcjonariusze KAS zaprezentowali przebieg kontroli samochodu oraz przedstawili najciekawsze ujawnienia ostatnich miesięcy. Szefowa KAS spotkała się także z kierownictwem i funkcjonariuszami na co dzień pełniącymi służbę na przejściu granicznym.