Groźny wypadek na „krajowej dwójce”. Zderzyły się trzy samochody

Na „krajowej dwójce” samochód osobowy marki BMW zjechał na przeciwległy pas ruchu. Zderzył się z ciężarowym VW, który tym czasie holował inne auto. Obrażeń ciała doznał 59-latek siedzący za „kółkiem” holowanego pojazdu. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20.40 na „krajowej dwójce” w miejscowości Woskrzenice Duże. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, 54-letni mieszkaniec gminy Piszczac, z nieznanych przyczyn zaczął hamować i stracił panowanie nad autem. Samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka ciężarowym VW-em. W tym czasie ciężarówka holowała również ciężarowego mercedesa.

Volkswagenem kierował 30-letni mieszkaniec gminy Zalesie, natomiast za kierownicą mercedesa siedział 59-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała. Kierujący autami byli trzeźwi, potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

– Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę, w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego – poinformowała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej policji.