Wielka uroczystość w Radzyniu. Do Sanktuarium trafiły relikwie Jana Pawła II. Bierecki: Dziękuje za kultywowanie wielkiego dzieła

To wielki dzień w historii Radzynia Podlaskiego. Do tamtejszego Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy trafiły relikwie świętego Jana Pawła II. Poświęcono też sztandar radzyńskiego zespołu szkół, mającego za patrona właśnie świętego papieża.  

– W bieżącym roku minęło 16 lat odkąd pożegnaliśmy Papieża Polaka. Stąd naszym, dorosłych obowiązkiem jest uczenie młodszych pokoleń o dokonaniach Karola Wojtyły oraz przekazywanie jego dziedzictwa. Wiele wydarzeń w Polsce i Europie, choćby z ostatniego roku pokazuje, że stanie na straży wartości, wiary i przykazań jest niezwykle ważne. Słowa Jana Pawła II „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali” powinny być dla każdego katolika drogowskazem w dążeniu do rozszerzania etyki i moralności w Polsce – napisał w specjalnym liście do dyrektor placówki senator Grzegorz Bierecki, który od początku był bardzo zaangażowany w inicjatywę. Niestety nasz parlamentarzysta nie mógł wziąć udziału w spotkaniu, ponieważ w tym czasie uczestniczył w posiedzeniu OBWE dotyczących bezpieczeństwa naszego regionu. Podczas uroczystości senatora Grzegorza Biereckiego reprezentował dyrektor jego bialskiego biura parlamentarnego Kamil Paszkowski. W spotkaniu uczestniczyli także starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk i  Dariusz Litwiniuk reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego.

– Dziękuję więc Pani Dyrektor za kultywowanie dzieła Jana Pawła II w kształtowaniu młodzieży i przekazywanie najlepszych wartości. Instalacja relikwii Naszego Świętego połączona z poświęceniem sztandaru szkoły dobitnie pokazuje, że dopóki będą tacy ludzie jak Pani, Władze Radzynia Podlaskiego, Powiatu Radzyńskiego, Księża Dekanatu Radzyńskiego na czele z Ks. Prałatem Romanem Wiszniewskim i zawsze patriotyczni mieszkańcy Ziemi Radzyńskiej to wiara naszych ojców nie zaginie – podsumował w swoim liście Grzegorz Bierecki.