Dron wyłapał piratów drogowych w powiecie bialskim

Od kilku miesięcy policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie mają do dyspozycji bezzałogowy statek powietrzny. Dron, którym policja kontroluje kierowców został wykorzystany również na drogach w powiecie bialskim.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wraz z funkcjonariuszami z bialskiej komendy, w czwartek 24.06 pierwszy raz na terenie powiatu bielskiego, do walki z piratami drogowymi, wykorzystali dron. Działania policji prowadzone były na drodze krajowej numer 2.

Dron zarejestrował szereg zachować kierowców, które były niezgodne z przepisami ruchu drogowego. Wszystkie informacje pozyskane przy pomocy drona, były przekazywane bezpośrednio funkcjonariuszom drogówki, którzy następnie wyciągnęli konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych kierowców.

„Podczas podniebnej pracy drona mundurowi ujawnili wykroczenia drogowe, polegające na wyprzedzaniu przez kierujących pojazdami w miejscach niedozwolonych. Wszyscy kierujący, których zarejestrowała kamera, zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a za popełnione wykroczenie ponieśli konsekwencje w postaci mandatów i punktów karnych” – informuje kom Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Rzecznik policji poinformowała również, że podobne działania będą regularnie powtarzane i zaapelowała do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych.

Fot. KMP Biała Podlaska