Piękny gest studentów z Białej Podlaskiej. Pomogli podopiecznym Domu Dziecka

Studenci Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w szczytnym celu wystawili musical „Mamma Mia”. Wydarzenie miało na celu pomoc w zebraniu artykułów przydatnych podopiecznym Domu Dziecka w Komarnie.

Podopieczni Domu Dziecka w Komarnie otrzymali pomoc od studentów Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II. Społeczność akademicka przygotowała i zaprezentowała musical „Mamma Mia”. Podczas wydarzenia zbierano przydatne artykuły dla domu dziecka.

„Jako społeczność akademicka bardzo chcieliśmy zrobić coś razem. Aby wyjść  z monotonni wywołanej pandemią i rozpocząć pracę nad wspólnym dziełem, które nie tylko będzie dla nas ogromnym wyzwaniem, ale też pozwoli oderwać się naszym odbiorcom od codzienności” – powiedziała współorganizatora musicalu Magdalena Borysiuk.

„Nasze najśmielsze oczekiwania przerosła liczba zgłoszeń i osób, które chciały wziąć udział w tym wydarzeniu. Nigdy nie mieliśmy wątpliwości w to, że społeczność akademicka to grupa bardzo ambitnych i utalentowanych osób, casting tylko nas w tym utwierdził. Po castingu przeszliśmy do podziału osób na sekcje: aktorską, taneczną oraz muzyczną. Z racji na panujące restrykcje epidemiologiczne musieliśmy zacząć próby w wąskim gronie, którym właśnie były sekcje” – dodała współorganizatorka wydarzenia.

Fot. PWS w Białej Podlaskiej/facebook