TERESPOL. Ważne spotkanie burmistrza w sprawie Małaszewicz

Burmistrz Terespola Jacek Danieluk spotkał się z prezesem Cargotoru Andrzejem Sokolewiczem. Temat: ochrona przeciwpożarowa Parku Logistycznego Małaszewicze i infrastruktury towarzyszącej.

Dynamiczny rozwój nowej infrastruktury kolejowej i przeładunkowej jaki następuje w ostatnim czasie stawia przed nami nowe wyzwania zarówno w zakresie logistyki jak i zapewnienia wysokich standardów bezpieczeństwa dla ludzi i mienia. Wszyscy uczestniczy spotkania potwierdzili, że wraz ze wzrostem ilości transportowanych towarów (w tym niebezpiecznych) wzrasta poziom zagrożenia występowaniem wypadków, pożarów, wycieków i innych niekontrolowanych zdarzeń, które mogą mieć negatywne skutki dla całego naszego regionu tj. Gminy Zalesie, Gminy Piszczac, Gminy Terespol oraz Miasta Terespol – informuje na swoim profilu na FB burmistrz Terespola Jacek Danieluk.

Bezpieczeństwo w Parku Logistycznym nie będzie możliwe bez rozbudowy, modernizacji i doposażenia systemu ratowniczo-gaśniczego w regionie. Jak relacjonuje Jacek Danieluk w spotkaniu uczestniczyli m.in. komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nadbryg. Grzegorz Alinowski, jego zastępca st. bryg. Piotr Zmarz i bryg. Szymon Semeniuk, szef strażaków z Małaszewicz. Nie zabrakło też samorządowców, przedstawicieli PKP, Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej.

 

 

 

Źródło: FB Autor: red.
Fot. FB