Groźny wypadek na „dwójce”! Cud, że nikt nie zginął

Dochodziła godz. 6 rano, gdy kierujący osobowym renaultem bialczanin zderzył się z ciężarowym mercedesem. To prawdziwy cud, że w wypadku, do którego doszło na krajowej „dwójce” w Sławacinku Starym nikt nie zginął. 

58-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej wyjeżdzając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej ciężarówce. Drugim autem kierował 39-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Kierujący samochodami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku zdarzenia kierowca renaulta doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się, czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie. Pamiętajmy, że od tego w jaki sposób prowadzimy auto zależy nie tylko nasze życie i zdrowie, ale również bezpieczeństwo innych użytkowników dróg – apeluje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z policji w Białej Podlaskiej.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. lubelska.policja.gov.pl