Wiadomo, kiedy pojedziemy Via Carpatia

Na przełomie 2024 i 2025 roku będzie gotowa Via Carpatia na terenie naszego regionu. Taki termin oddania odcinka Lubartów-Siemiatycze podał w Radiu Lublin Szymon Huptyś z Ministerstwa Infrastruktury.

– Obecne zaawansowanie inwestycji rokuje, że w 2025 roku kierowcy będą mogli przejechać S19 od Białegostoku, przez całe województwo lubelskie co najmniej do Rzeszowa – powiedział rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś. – Od Lublina do Rzeszowa droga ekspresowa zostanie oddana do ruchu do przyszłego roku, a pierwsze odcinki w tym roku. Pomiędzy Lublinem a Białymstokiem, pierwszy odcinek w kierunku Lubartowa, przejście przez gminę Niemce – ta droga jest już w realizacji i oddanie jej do ruchu jest zaplanowane na rok 2024. Kilka miesięcy później w planach jest również oddanie drogi w kierunku Kocka, zaś na przełomie 2024/2025 r. odcinka między Lubartowem a Siemiatyczami – dodaje.

Ten ostatni odcinek transkontynentalnej trasy przebiega m.in. przez Radzyń Podlaski i Międzyrzec Podlaski, krzyżując się z autostradą A2. Przupomnijmy, że adwokatami powstania i korzystnego dla nas przebiegu drogi S19 byli samorządowcy i parlamentarzyści PiS z senatorem Grzegorzem Biereckim na czele.

CZYTAJ TAKŻE: Senator Grzegorz Bierecki: „Jesteśmy świadkami wielkiego przełomu” 

Źródło: Radio Lublin Autor: red.
Fot. GDDKiA