MIĘDZYRZEC PODLASKI. Stracił 80 litrów alkoholu. Policja zlikwidowała nielegalną „wytwórnię alkoholu”

Policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalną produkcję alkoholu w Międzyrzecu Podlaskim. Jednocześnie zabezpieczyli aparaturę do destylacji alkoholu, ponad 120 litrów „zacieru” oraz gotowy produkt.

01 lipca bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zlikwidowali nielegalną „wytwórnie alkoholu”. Z informacji jakimi dysponowali funkcjonariusze wynikało, że 66-letni mieszkaniec jednej z posesji w Międzyrzecu Podlaskim produkuje alkohol bez wymaganego zezwolenia. Po wejściu na posesję potwierdziły się podejrzenia funkcjonariuszy.

Podczas przeszukania piwnicy funkcjonariusze ujawnili aparaturę służącą do produkcji alkoholu etylowego, 120 litrów tak zwanego „zacieru” oraz ponad 80 litrów gotowego już produktu. W trakcie rozmowy z policjantami 66-latek oświadczył, że ujawniona aparatura służy mu jedynie na własny użytek. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności. Zabroniona jest także sprzedaż takiego alkoholu.

Fot. Policja Biała Podlaska