Pojechali szlakiem nadbużańskich dworów

Trasa IX Rajdu Rowerowego Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów przejdzie do historii. Niedziela 4 lipca przywitała uczestników rajdu niesłabnącym deszczem. Nie wystraszyło to najbardziej zagorzałych fanów kolarstwa i w rajdzie wystartowało blisko 200 osób.

Pensjonat Uroczysko Zaborek, to pierwsze miejsce postoju na mapie wydarzenia. Mimo pogody, nie słabł zapał do dalszej podróży i po wspaniałej biesiadzie przygotowanej przez gospodarzy, uczestnicy ruszyli dalej. Zarówno Sanktuarium Męczenników Podlaskich jak i Pałac Cieleśnica, przywitał wszystkich nie tylko pogodnym niebem, ale i smacznym poczęstunkiem zrobionym z regionalnych, świeżych produktów, przygotowanych m.in. z sezonowych warzyw i owoców. Wszystko to, by uzupełnić spalone kalorie, nabrać sił i ruszyć bezpiecznie w stronę mety. Wizyt w stadninie koni nigdy dość. I tak było tym razem. Ostatnim punktem postojowym na trasie była Stadnina Koni w Janowie Podlaskim, w której to, w 16 stajniach, przebywa 295 koni czystej krwi.

Ten prawdziwy survival , którzy stworzyły warunki atmosferyczne, zakończył się fetą na terenie Zamku Janów Podlaski. Uczestnicy, choć niektórzy przemoczeni, inni zmęczeni to wszyscy uśmiechnięci dotarli na metę z bagażem nowych doświadczeń.

Do Zamku w Janowie Podlaskim, hotelu z Kolekcji ARCHE, przybyli kolarze m. in. Z Białej Podlaskiej, Lublina, Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Warszawy a nawet Poznania. Nastraszy uczestnik rajdu miał 80 lat, a najmłodszy zaledwie 4.

 

W 2022 roku odbędzie się już X edycja Rajdu Rowerowego Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów. Nie może Was zabraknąć, to będzie wyjątkowe wydarzenie, na które zapraszają organizatorzy:
Stowarzyszenie Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów, Stowarzyszenie Wspólnota Arche oraz Zamek Janów Podlaski.