PiS wciąż na czele sondaży KO mimo powrotu Tuska na trzecim miejscu

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę głos oddałoby 33 proc. ankietowanych, na Polskę 2050 – 24 proc., a na Koalicję Obywatelską – 21 proc. – wynika z sondażu ośrodka Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Zwrócono w nim uwagę na wzrost poparcia dla KO.

Gdyby wybory do parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę 33 proc. badanych zadeklarowało, że oddałoby głos na Zjednoczoną Prawicę. Oznacza to spadek o 1 pkt. proc. w porównaniu z poprzednimi badaniami.

Poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni wyraziło 24 proc. ankietowanych. (wzrost o 1 pkt proc.). Chęć zagłosowania na Koalicję Obywatelską wyraziło 21 proc. badanych. Oznacza to wzrost dla tej formacji o 4 pkt. proc. Portal podkreśla, że wzrost poparcia spowodowany jest powrotem i objęciem pozycji lidera PO przez byłego premiera Donalda Tuska.

Lewica mogłaby liczyć na 9 proc. poparcia, co oznacza spadek o 1 pkt. proc. Chęć oddania głosu na Konfederację zadeklarowało 8 proc. badanych, o 2 pkt. proc. mniej niż poprzednio.

Polskie Stronnictwo Ludowe poparłoby 2 proc. respondentów (spadek o 1 pkt. proc.). Bez zmian utrzymuje się poparcie dla Kukiz’15, które wyniosłoby 2 proc. Jeden proc. wyborców chciało głosować na „inne ugrupowanie”.

Czytaj więcej na stefczyk.info