Dzięki Stefaniukowi nie zlikwidują poczty na „Zgodzie”

Mieszkańcy osiedla Zgoda mogą spać spokojnie. Dzięki interwencji posłów Dariusza Stefaniuka i  Jacka Sasina Poczta Polska wycofała się z decyzji przekształcenia VI Oddziału w Białej Podlaskiej w filię.

– Takie działanie znacznie ograniczyłoby dostęp do usług i komfort obsługi interesantów. Miało być jedno okienko, co wydłużyłoby czas oczekiwania na obsługę, a jak wiemy na Osiedlu Zgoda mieszkają też starsi mieszkańcy, którzy często korzystają z usług pocztowych i nie chcieliśmy ich obciążać kolejkami – powiedział podczas konferencji prasowej poseł Dariusz Stefaniuk.

Parlamentarzysta przyznał, że decyzję o likwidacji oddziału i przekształceniu go w filię podjęła dyrekcja z Lublina, ale po jego interwencji wraz z posłem Jackiem Sasinem u prezesa Poczty Polskiej i przedstawieniu wyliczeń, że oddział się bilansuje podjęto decyzję o zaniechaniu likwidacji.

Podczas konferencji prasowej poseł Dariusz Stefaniuk przypomniał, że to nie pierwsza tego typu inicjatywa,w której uczestniczy. Kilka lat temu wraz z senatorem Grzegorzem Biereckim doprowadzili do przywrócenia poczty w Leśnej Podlaskiej, za co mieszkańcy do dziś są bardzo wdzięczni naszym parlamentarzystom:

– Jeśli chodzi o placówki pocztowe, to kilka lat temu wspólnie z senatorem Grzegorzem Biereckim interweniowaliśmy w sprawie placówki w Lesnej Podlaskiej, gdzie po latach udało przywrócić się urząd pocztowy i dzisiaj funkcjonuje on tam z sukcesem – powiedział Stefaniuk.