JANÓW PODLASKI. Piękna fontanna w centrum. Stefaniuk: można się spodziewać, że turystyka rozkwitnie

Na ten dzień mieszkańcy Janowa Podlaskiego czekali od kilku tygodnik. Władze gminy z honorowym udziałem posła Dariusza Stefaniuka oficjalnie otworzyły nowy zrewitalizowany skwer w centrum miejscowości. Jego sercem jest przepiękna fontanna, która przypomina o tym, z czego Janów słynie najbardziej, o koniach arabskich.

– Gratuluję  wójtowi pięknego skweru, który z pewnością będzie ozdobą Janowa, gratuluję też nowej drogi, którą udało się wybudować wspólnie z powiatem bialskim. Jestem przekonany, że niebawem, kiedy powstanie autostrada, te okolice czeka jeszcze większy rozwój. Jest piękny skwer, piękny odnowiony kościół, Zamek Biskupi i jest oczywiście nasza chluba: stadnina janowskich arabów. Jestem przekonany, że wszystko to da ogromny impuls do rozwoju Janowa Podlaskiego. Turystyka rozkwitnie jeszcze bardziej, co oznacza jeszcze większe wpływy i dalszy rozwój – powiedział poseł Dariusz Stefaniuk.

Przypomnijmy, że inwestycja kosztowała 4 mln zł. Główną atrakcją jest podświetlana fontanna z końmi, które wyrzeźbił janowski artysta plastyk Arkadiusz Markiewicz.