TERESPOL. Ogromny sukces burmistrza Danieluka. Miasto drugim najbogatszym w województwie!

To się nazywa gospodarska ręka. Opublikowano właśnie nowy Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego. Okazuje się, że Terespol zajął w zestawieniu drugie miejsce w całym województwie lubelskim. Pnie się też w rankingu ogólnokrajowym, gdzie uplasował się na 50 miejscu spośród wszystkich gmin miejskich w Polsce! Burmistrz Jacek Danieluk zapowiada dalszy rozwój i kolejne inwestycje, które sprawią, że Terespol będzie jeszcze bogatszy!

Warto dodać, że Terespol zdeklasował takie turystyczne potęgi, jak Ustka, Wisła czy Żywiec, niewiele ustępując bogaczom pokroju Kołobrzegu czy Szczawna Zdrój. Na pierwszym miejscu uplasowała się podwarszawska Podkowa Leśna, od lat będąca „sypialnią” warszawskich elit.

„W Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce 2020 gdzie na podstawie 7 wskaźników oceniono sytuację finansową miasto Terespol na 236 gmin miejskich zajmuje bardzo dobrą 50 pozycję. Cieszymy się, że bardzo dobra kondycja finansowa pozwala realizować następne inwestycje. Warto również zaznaczyć że wśród miast województwa lubelskiego jesteśmy sklasyfikowani na 2 miejscu.

Wskaźniki:
W1 – Udział dochodów własnych w dochodach ogółem
W2 – Relacja nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem
W3 – Udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem
W4 – Obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od
wynagrodzeń
W5 – Udział środków europejskich w wydatkach ogółem – bez poręczeń
W6 – Relacja zobowiązań do dochodów ogółem
W7 – Udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących” – napisał Jacek Danieluk.