Pijany spowodował kolizję przed przejściem dla pieszych. Tłumaczył się, że jest „tylko po jednym piwie”

59-latek spowodował kolizję w Radzyniu Podlaskim. Okazało się, że mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Tłumaczył funkcjonariuszom, że wypił tylko jedno piwo.

W środę około godziny 12:00 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim doszło do kolizji drogowej. 59-letni kierowca samochodu osobowego marki Ford Kuga wjechał w tył poprzedzającego go samochodu, którego kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. 19-letni kierowca Volkswagena tym samym chciał ustąpić pierwszeństwa pieszym.

Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia, przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że 59-letni sprawca kolizji był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wcześniej wypił tylko jedno piwo.

Kierowca Forda odpowie przed sądem za kierowanie samochodem będąc pod wpływem alkoholu oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z zapłatą świadczeń na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie co najmniej 5 tys. złotych oraz z wydaniem przez sąd zakazu kierowania samochodem na minimum 3 lata.

Źródło: Policja Radzyń Podlaski
Fot. Policja Radzyń Podlaski