Wzięli sprawy w swoje ręce. Pobili mężczyznę, żądając od niego zwrotu pieniędzy

Dwie kobiety oraz ich kompan bili pięściami i drewnianym kijem 43-letniego mężczyznę. Grozili mu również pozbawieniem życia. Jak wynika z relacji zgłaszającego zdarzenie, napastnicy żądali od  niego zwrotu wierzytelności.

Do międzyrzeckiego komisariatu zgłosił się 43-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna relacjonował, że został pobity przez znane mu osoby. Sprawcy bili go pięściami i drewnianym kijem, w wyniku czego doznał obrażeń ciała. Stracił również telefon komórkowy. Z relacji ofiary wynikało, że napastnicy żądali od niego zwrotu pieniędzy. Jednak jak twierdzi pokrzywdzony, nie ma wobec nich żadnych zobowiązań. Od końca maja br. dochodziło do podobnych konfrontacji między pokrzywdzonym a napastnikami, którzy grozili mu również śmiercią.

Kryminalni z międzyrzeckiej komendy zatrzymali w tej sprawie mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego. Zatrzymani to dwie kobiety w wieku 21 i 44 lat oraz ich 58-letni kompan. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów podejrzanym, którzy zostali już doprowadzeni do prokuratury.

Wobec trojga podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania się osobistego, telefonicznego i e-mailowego z pokrzywdzonym oraz zakazem zbliżania się do niego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja Biała Podlaska