Tusk znowu wściekle atakuje. „Panie Kaczyński, wyjdź ze swojej jaskini”

Donald Tusk udowadnia, że coraz bliżej mu do internetowego trolla i hejtera niż polityka. Podczas swojego dzisiejszego tournee po Pomorzu nie przedstawił żadnej pozytywnej propozycji. Został mu tylko atak.

– Panie Kaczyński wyjdź ze swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami; chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie gdzie chcesz – zwrócił się do prezesa PiS lider PO Donald Tusk.

Tusk w swoim wystąpieniu w Gdańsku, skupił się wyłącznie na inwektywach, mówiąc o Kaczyńskim podkreślił, że nie ma w Polsce lepszego fachowca od dzielenia, naznaczania ludzi, od dzielenia narodu polskiego na zwalczające się mniejszości, na kłócące się grupy i rodziny. „To udało mu się mistrzowsko w ciągu tych sześciu lat” – powiedział o prezesie PiS człowiek, za którego rządów doszło do największej polaryzacji społeczeństwa.

W swoim wystąpieniu Tusk przypomniał, jak wyglądała polska polityka pod jego rządami. I dobrze, bo rozsądni ludzie nie chcą do tego wracać. Dla Polski Wschodniej powrót do władzy PO i ich sojuszników oznacza znowu lata zaniedbań i regresu w myśl dewizy: ch*j z tą Polską Wschodnią. Oby te mroczne czasy nie wróciły.