Skatował psa i zakopał go żywcem. Policja szuka sprawcy, ty możesz pomóc pieskowi!

Krecik to pies, którego w niewyobrażalny sposób skrzywdził człowiek. Skatowane zwierzę zostało zakopane żywcem w miejscowości Główne koło Radzynia Podlaskiego. Na szczęście pies zdołał przeżyć. Miłośnicy czworonogów zbierają pieniądze na jego leczenie.

Dramatyczne sceny rozegrały się 17 lipca.

– Ofiarą bezdusznego cZŁOwieka padły dwa psy, jeden z nich na szczęście przeżył i właśnie walczy o powrót do zdrowia i pełnej sprawności, dla drugiego pomoc przyszła zbyt późno, nie zdążyliśmy go uratować. Kat nie miał litości. Krecik został znaleziony w worku przysypanym ziemią, był na skraju wyczerpania, na jego głowie znajdują się liczne rany od uderzeń tępym narzędziem. W trybie natychmiastowym został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej. Cały czas objęty jest fachową opieką – informuje Stowarzyszenie Empatyczni z Radzynia Podlaskiego.

Krecik ma zaburzenia w obrębie nerwów czaszkowych (porażenie nerwu twarzowego po stronie prawej), osłabione czucie po prawej stronie ciała (brak odruchu korektury w łapie przedniej prawej i tylnej prawej), nie może utrzymać postawy stojącej. Liczne otarcia skóry na brzuchu, udach i mosznie.

Aby pomóc pieskowi potrzebne są pieniądze. Stowarzyszenie pozyskuje je wyłącznie z darowizn. Wpłacić choćby parę złotych na rzecz leczenia Krecika można pod linkiem: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/skatowanykrecik

Okrutnika, który skrzywdził psa, wciąż nie znaleziono.

Źródło: Stowarzyszenie Empatyczni Autor: red.
Fot. FB/empatyczni