Konowica już dla ludzi. Burmistrz prosi: „Dbajmy o porządek”

Niemal w całości zakończyły się prace przy rewitalizacji obszaru „Konowicy” w Terespolu. Wartość inwestycji to 8 milionów złotych.

Jak przypomina burmistrz Terespola Jacek Danieluk inwestycja realizowana była w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanego obszaru Konowicy w Terespolu”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

– Pozostało jeszcze sfinalizowanie budowy monitoringu oraz dostarczenie do budynku MOK-u na stadionie wyposażenia. Obecnie wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 8 mln zł, z czego dofinansowanie z UE to ponad 6,2 mln zł – informuje Jacek Danieluk.

Co zostało już zrobione? Powstały drogi dojazdowe, ciągi pieszo-rowerowe, siłownie na świeżym powietrzu, skatepark czy plac zabaw. Nowe oblicze zyskał kor tenisowy a stadion ma nowe ogrodzenie.  Całość została oświetlona a zbiorniki wodne na terenie Konowicy odmulone.

– Serdecznie prosimy o dbanie o porządek na obiekcie, który będzie służył wszystkim mieszkańcom i gościom. Już niedługo zostanie uruchomiony monitoring, który obejmie swoim zasięgiem cały teren – dodaje burmistrz Danieluk.

Z obiektu można już korzystać. Oficjalne otwarcie nastąpi podczas pikniku z udziałem 18 Dywizji Zmechanizowanej, Artylerii Czarnoprochowej z całego kraju czy zespołów muzycznych. Imprezę zaplanowano na 12 września a jej szczegóły zostaną podane niebawem.

 

 

 

Źródło: FB Jacek Danieluk Autor: red.
Fot. FB