Rozbili gang przemytników. Zatrzymani to Rumuni i Ukraińcy

Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej rozbiła grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem papierosów. W działania mające na celu zlikwidowanie  zaangażowane były również służby celne Niemiec i Ukrainy.

 Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa działania służb zapoczątkowało udaremnienie przemytu 27 tys. paczek papierosów w Dorohusku w lutym 2021 r. Funkcjonariusze ustalili jak działała grupa, jej skład osobowy, wykorzystywane pojazdy oraz miejsca załadunków i dostaw nielegalnych wyrobów.

W wyniku dalszych działań KAS udaremniła przemyt ponad 140 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 2 mln zł.

Na początku lipca 2021 r. rozbito grupę przestępczą. KAS i SG weszły jednocześnie do kilku miejsc w woj. śląskim i podkarpackim. Zatrzymano cztery osoby, obywateli Ukrainy i Rumunii, w tym głównego organizatora przestępczego procederu.

– Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw karno-skarbowych. Dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej – informuje lubelska Izba Administracji Skarbowej.

 

Źródło: KAS Autor: red.
Fot. KAS