PiS powiększa prowadzenie, Platforma Tuska już traci [SONDAŻ]

„Efekt Tuska” już za nami. Po powrocie swojego lidera z Brukseli Platforma Obywatelska nie tylko przestała zyskiwać, ale i nieco traci. Według sondażu pracowni Social Changes partia ta osiągałaby wyższe poparcie, gdyby na jej czele stał… Rafał Trzaskowski.

Jak informuje portal wPolityce.pl PiS notuje najlepszy wynik od wielu miesięcy. Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego chciałoby zagłosować 36 proc. zdecydowanych wyborców, co oznacza wzrost o 2 procent w porównaniu do poprzedniego badania.

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej spadło o 1 punkt procentowy i wynosi 24 proc. Polska 2050 notuje poparcie 19 proc. respondentów a Konfederacja – 9 proc.

– 1 punkt straciła Lewica, którą obecnie popiera 7 proc. badanych. Polskie Stronnictwo Ludowe popiera 2 proc. badanych, czyli dokładnie tylu, ilu w poprzedniej fali naszych badań. Również 2 proc. respondentów wskazało na Kukiz‘15 – czytamy w portalu wPolityce.pl.

Co ciekawe, według sondażu poparcie dla Platformy byłoby wyższe, gdyby na czele tej partii stał nie Tusk, a Rafał Trzaskowski. Wtedy KO mogłaby liczyć na 27 proc.

 

Źródło: wPolityce.pl Autor: red.