Kolejna droga w regionie przebudowana. Wicewojewoda Gmitruczuk: „Dziękuję, że umiejętnie korzystacie z rządowego wsparcia”

Kolejna ważna inwestycja w naszym regionie zakończona. Przecięciem wstęgi oficjalnie oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową nr 1228L prowadzącą przez Radzyń  Podlaski, Zbulitów i Wohyń. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z wprowadzonego przez rząd PiS Funduszu Dróg Samorządowych. 

– Droga łączy, nie tylko siedziby gmin, miejscowości, ale szczególnie ludzi. Cieszę się, że tak dobrze korzystacie z funduszy rządowych, przy współpracy samorządu, administracji rządowej, że drogi stają się coraz bardziej bezpieczne. Dziękuję, że umiejętnie korzystacie z tego, co oferuje rząd premiera Mateusza Morawieckiego. To jest skierowane dla nas wszystkich – podkreślał wicewojewoda Robert Gmitruczuk.

Jak informuje lubelski Urząd Wojewódzki modernizacja drogi stanie się ponadlokalnym ciągiem komunikacyjnym, który zapewni odpowiednie skomunikowanie terenów gmin Wohyń, Milanów i Radzyń Podlaski z siecią drogową kraju.

Inwestycję  zrealizowano przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach przebudowy wykonano: dwa przejście aktywne,  oznakowanie poziome i pionowe zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu, dwa radarowe wyświetlacze prędkości w km 2+085 i 5+400, obustronne poszerzenia konstrukcji jezdni do szerokości 6,0 m, utwardzone pobocze prawostronne z kruszywa łamanego o szerokości 1,50 m, pobocze bitumiczne lewostronne szer. 1,5 m na całym przebudowywanym odcinku od km 1+100 do km 7+975, zjazdy indywidualne o szerokości 4,0-5,0 m z kruszywa łamanego lub o nawierzchni bitumicznej, odwodnienie powierzchniowe oraz przepusty i profilowanie rowów przydrożnych.

– Ta droga jest dowodem na to, że te programy rządowe, które zostały uruchomione, były potrzebne. Jesteśmy bardzo wdzięczni. Bez tych programów samorząd powiatowy przez 20 lat w tym zakresie był niewydolny. Nie miałby szans utrzymać tych dróg. Dziękuję  za te pieniądze. Wydaliśmy je godnie. Ta droga symbolizuje współpracę. Ona połączyła trzy samorządy. Rozmowy w sprawie tej inwestycje były krótkie, proste i sensowne. Nikt nie negował tej inwestycji. Drogi są dla ludzi. To oni mają być największymi beneficjentami. Tak będziemy nadal robić – mówił starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Całkowity koszt  przedsięwzięcia to 7 211 346,34 zł, z czego dofinansowanie z funduszu wyniosło  5 047 942,00 zł. Pozostałą część środków współfinansowali ze swojego budżetu powiat radzyński  z gminami Radzyń Podlaski i  Wohyń.

Źródło: LUW Autor: red.
Fot. LUW