Niesmaczna zagrywka Litwiniuka. Kłamstwa na plakatach o szczepieniach

Nadgorliwość, brak kultury a może zwykłe pajacowanie – każdy może wybrać sam określenie, które najlepiej charakteryzuje to, co zrobił prezydent Michał Litwiniuk. W Białej Podlaskiej pojawiły się plakaty zapraszające na „Szczepienia z Parafią”, które miałby organizować Ksiądz Dziekan Marian Daniluk. Sęk w tym, że ani parafia NNMP ani Ksiądz Dziekan żadnych szczepień nie organizują. Litwiniuk i jego ludzie bez pytania i bez chwili namysłu „podpięli” kościół pod swoją akcję.

Michał Litwiniuk jest świetny w promowaniu siebie i swoich rzekomych sukcesów. Akcja promocji szczepień przeciwko koronawirusowi poszła mu znacznie gorzej i zamiast korzyści przyniesie kolejne kontrowersje, których akurat wokół tego programu naprawdę nam nie trzeba.

Prezydent samowolnie włączył w swoją akcję szczepień parafię przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej. Choć elementarna kultura nakazuje uzgodnić wszystkie szczegóły z gospodarzem, Litwiniuk, bez żadnego spotkania czy telefonu, po prostu wypuścił w miasto plakaty informujące o… „Szczepieniach z Parafią”, które miasto miałoby organizować wspólnie z Kościołem.

Reakcja Księdza Dziekana Mariana Daniluka była błyskawiczna i stanowcza.

– W nawiązaniu do pojawienia się w przestrzeni publicznej plakatu o treści „Szczepienia z Parafią” i informacji, jakoby Ksiądz Dziekan Marian Daniluk zapraszał na szczepienie przeciwko COVID-19, zaś Parafia NNMP w Białej Podlaskiej miałaby być organizatorem akcji szczepień pragniemy wyjaśnić, iż dane ujawnione w treści plakatu są nieprawdziwe – czytamy w oświadczeniu parafii.

Parafia podkreśla, że – co przecież oczywiste! – nie organizuje ona akcji szczepień. W oświadczeniu czytamy też, że informacja o „wspólnej akcji Urzędu Miasta Biała Podlaska i Parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej” wprowadzają odbiorców w błąd w zakresie ustalenia, kto jest organizatorem akcji szczepień. Podkreślamy, że jedynym organizatorem akcji szczepień, o której mowa na plakacie, jest Urząd Miasta Biała Podlaska.

Ksiądz Dziekan Marian Daniluk dodaje, że zgodnie z prośbą Biskupa Siedleckiego ks. Kazimierza Gurdy wyraził on zgodę na informowanie o akcji szczepień podczas ogłoszeń parafialnych. Zgodnie z zezwoleniem bp. Gurdy – jeśli będzie taka potrzeba i jeśli samorząd zgłosi się z taką prośbą – szczepienia będzie można prowadzić na przykościelnych parkingach.

Plakaty mają zostać niezwłocznie usunięte. Niesmak pozostanie na długo.

PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA:

PLAKAT LITWINIUKA:

 

 

 

Źródło: podlaski.info Autor: red.