Radni zdecydowali, Radzyń przejmie Via Carpatię

Przebiegająca przez Radzyń Podlaski część trasy Via Carpatia powinna być przejęta przez miasto. Tak, na nadzwyczajnej sesji, zdecydowali radzyńscy radni. 

Chodzi o drogi zbudowane w trakcie budowy trasy S19, czyli szlaku łączącego północ i południe Europy, który stanie się gospodarczym centrum naszego regionu.  Podczas sesji radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały w sprawie wyrażenia woli przejęcia przez miasto od Skarbu Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad – zarządu i własności dróg wybudowanych w ramach inwestycji pn. „Budowa drogi ekspresowej S19 Białystok-Lubartów na odcinku: granica województwa mazowieckiego i lubelskiego – Odcinek nr 3: Międzyrzec Podlaski (koniec obwodnicy) – Radzyń Podlaski (węzeł „Radzyń Podlaski Północ”, z węzłem), Odcinek nr 4: Radzyń Podlaski-początek obwodnicy Kocka”.

Chodzi o drogi  zbudowane na terenie miasta w trakcie budowy S19 (dojazdowe, rozjazdowe, techniczne itp.). Drogi te będą ogólnodostępne, będą miały znaczenie lokalne, stanowiąc uzupełnienie sieci dróg służących zaspokajaniu potrzeb miejscowych mieszkańców.

– Przejęcie na własność i zaliczenie ich do kategorii dróg gminnych oraz wyrażenie zgody przez Miasto Radzyń Podlaski na przejęcia zadań zarządzania tymi drogami spowoduje, że zostaną one wybudowane w wyższym standardzie jako drogi asfaltowe. W przeciwnym razie – zostałyby wybudowane jako drogi jednojezdniowe, szerokości 3,5 m o nawierzchni szutrowej – informują władze Radzynia Podlaskiego.

 

Źródło: radzyn-podl.pl Autor: red.