KONSTANTYNÓW, MIĘDZYRZEC PODL. Są pieniądze na gminne drogi

Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera samorządy z naszego regionu. Dziś kolejne z nich otrzymały promesy na dofinansowanie inwestycji drogowych. Pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg popłyną m.in. do gmin Międzyrzec Podlaski i Konstantynów.

Przypomnijmy, że w tym roku województwo lubelskie otrzymało ponad 300 mln zł na wsparcie inwestycji w drogi lokalne. Dziś pieniądze zagwarantowano na budowę gminnej drogi wraz z kanalizacją deszczową w miejscowości Zakanale (gm. Konstantynów). Rządowe dofinansowanie wyniesie tutaj blisko 481 tys. zł.

367 tysięcy dostanie z kolei gmina Międzyrzec Podlaski. Pieniądze posłużą na przebudowę drogi w Misiach.

– Zakontraktowaliśmy już 214 umów, które opiewają na łączną długość ponad 600 km. Będą kolejne oszczędności w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg. Przybywa tych gmin, które znajdują się w chwili obecnej na liście rezerwowej, ale niebawem będą realizowały wymarzone drogi – mówił wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, podkreślając, że samorządy powiatowe i gminne mogą już składać wnioski w kolejnym naborze na rok 2022. Nabór potrwa do 27 sierpnia br.

– Serdecznie zapraszam wszystkich samorządowców do składania kolejnych wniosków. Pieniądze są zagwarantowane i będą na te inwestycje. Jesteśmy bardzo dumni, że rząd PiS przekazuje kolejne środki na region wschodni, na województwo lubelskie – powiedział Gmitruczuk.
 

Źródło: UW Lublin Autor: red.
Fot. UW Lublin