Niecodzienna interwencja policji. Pijany kierowca, z zakazem prowadzenie pojazdów urwał się z linki holowniczej

Policjanci z radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód, który zerwał się z linki holowniczej. To nie jedyny problem kierowcy. Mężczyzna był nietrzeźwy oraz ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kontrola drogowa miała miejsce w niedzielny wieczór w miejscowości Tchórzew, w gminie Borki na drodze krajowej numer 19. Policjanci z Wydział u Ruchu Drogowego zauważyli, że jadący przed nimi samochód marki Ford Focus traci prędkość i zjeżdża na pobocze. Z przodu samochodu była zamocowana urwana linka holownicza, a gdy funkcjonariusze dojechali do pojazdu zauważyli, że kierowca przesiada się na fotel pasażera.

Kierowca początkowo utrzymywał, że nie kierował pojazdem. W trakcie rozmowy z zatrzymanym policjanci wyczuli woń alkoholu, a po badaniu alkomatem okazało się, że 49-letni mieszkaniec Siedlec ma blisko promil alkoholu w organizmie. Następnie policjantom udało się ustalić, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem, za złamanie zakazu sądowego grozi do 5 lat więzienia, natomiast kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień sankcjonowane jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kierowcy „na podwójnym gazie” grożą konsekwencje finansowe oraz nowy zakaz prowadzenia pojazdami.

Źródło: Policja Radzyń Podlaski
Fot. pixabay