Była poszukiwana przez policję. Wpadła podczas kradzieży kosmetyków

Bialscy policjanci zatrzymali 19-latkę podejrzaną o dokonanie kradzieży sklepowej. Kobieta wpadła na gorącym uczynku zdarzenia. Łupem amatorki cudzego mienia padły kosmetyki o wartości ponad 650 złotych. Nastolatka trafiła już do zakładu karnego, gdyż jak ustalili funkcjonariusze poszukiwana była w związku z nieopłaconą grzywną. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

W minioną sobotę dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o kradzieży, do jakiej doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Sprawczynię na gorącym uczynku zdarzenia ujął pracownik ochrony. Z jego relacji wynikało, że kobieta próbowała opuścić sklep nie płacąc za zabrane produkty. Miała ze sobą kosmetyki o wartości ponad 650 złotych.

Skierowani na miejsce mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Funkcjonariusze ustalili, personalia kobiety. Okazało się, że jest to 19-letnia mieszkanka miasta. Mundurowi szybko ustalili, że kobieta poszukiwana jest również do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z nieopłaconą grzywną.

Wczoraj kobieta usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – tłumaczy komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy.