Kompletnie pijany, bez prawa jazdy doprowadził do wypadku na drodze

Mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu oraz aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi mężczyzna podróżował volkswagenem. Kierowcą „na podwójnym” gazie okazał się 56-latek, który doprowadził również do kolizji drogowej z innym uczestnikiem ruchu drogowego, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20:00 w miejscowości Branica Radzyńska. Kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat, doprowadził do kolizji drogowej z innym uczestnikiem ruchu drogowego, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. O całym zajściu poinformowany został oficer dyżurny radzyńskiej jednostki, który na miejsce skierował mundurowych.

Kierujący volkswagenem został zatrzymany w miejscowości Wohyń. Badanie stanu trzeźwości 56-latka wykazało, że ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Na jaw wyszły również inne jego przewinienia. Po sprawdzeniu mężczyzny przez mundurowych w policyjnych bazach danych okazało się, że ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd. 56-latek został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Dziś z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. 56-latek musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych – wyjaśnia aspirant Piotr Mucha z radzyńskiej policji.