3,2 mln zł na wyprawki w Białej Podlaskiej i powiecie bialskim

9,3 tys. wniosków o świadczenie „Dobry Start 300+” złożyli dotychczas rodzice i opiekunowie z Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Wnioski te obejmują 14,2 tys. dzieci.

Od tego roku obsługą programu „Dobry Start 300+” zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do tej pory uprawnionym z Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego ZUS wypłacił świadczenia na łączną kwotę ponad 3,2 mln złotych.

Świadczenie na dofinansowanie wyprawki szkolnej dziecka przysługuje raz do roku w wysokości 300 zł, bez względu na dochody rodziny. Można je otrzymać na ucznia do ukończenia 20 lat, a jeśli ma on orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

Wnioski należy przesyłać przez: bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub portal [email protected] ZUS przyjmuje zgłoszenia do końca listopada. Wniosek warto jednak wysłać jeszcze w sierpniu, bo gwarantuje to wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września. Wypłaty są realizowane na konta bankowe.

Pomoc w złożeniu wniosku można uzyskać w placówkach ZUS, a także podczas dyżurów pracowników Zakładu w lokalnych instytucjach. Ich bieżący harmonogram znajduje się na stronie internetowej ZUS.

Autor: Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w woj. lubelskim