Policjanci zlikwidowali nielegalną bimbrownię

350 litrów zacieru, niemal 40 litrów gotowego już produktu, a także aparaturę do jego produkcji zabezpieczyli wczoraj policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas wspólnej akcji z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Nielegalnie działająca „wytwórnię alkoholu” miał na swojej posesji 57-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli na teren jednej z posesji w gminie Biała Podlaska. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 57-latek produkuje alkohol, bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje.

W trakcie przeszukania całego domu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli około 350 litrów zacieru znajdującego się w beczkach oraz niemal 40 litrów gotowego alkoholu, rozlanego do pojemników o różnych pojemnościach. Zabezpieczyli też aparaturę służącą do wyrobu alkoholu.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku – komentuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla