Ochrona ubezpieczeniowa na czas urlopu

Większość Polaków wróciła już z wakacji, jednak wrzesień nie kończy sezonu urlopowego. Późny, jesienny wyjazd to nie tylko domena studentów, ale także tych, którzy cenią bardziej spokój, mniejszą liczbę turystów i niższe temperatury. Jednak niezależnie od tego, kiedy i gdzie udajemy się na wypoczynek, warto pamiętać o ubezpieczeniu wakacyjnym. Dlaczego? Na pytania odpowie Aleksandra Młodak z SALTUS Ubezpieczenia.

– W tym roku wrześniowy urlop ze względu na pogodę może być wyjątkowo atrakcyjny. Poza tym wyjazdy są wciąż możliwe dzięki poluzowaniom obostrzeń pandemicznych. Dlaczego nie można po prostu spakować się i wyjechać w upatrzone miejsce, tylko trzeba jeszcze pomyśleć o ubezpieczeniu?

– I to o kompleksowym ubezpieczeniu. Wszyscy widzimy, jakie życie i świat są nieprzewidywalne – wystarczy pomyśleć o COVID-19. Kiedy wyjeżdżamy w różne miejsca, czy to w Polsce, czy za granicą, tym bardziej powinniśmy pomyśleć o tym, co może się nam przydarzyć – nie tylko podczas samego wyjazdu (np. problemy związane ze zdrowiem, samochodem, bagażem), ale także z pozostawionym mieniem. Dlatego trzeba mieć na uwadze wykupienie kompletnej ochrony ubezpieczeniowej, jaką oferuje np. SALTUS Ubezpieczenia.

– Rzeczywiście, tak jest. Kiedy wyjeżdżamy na urlop, a tym bardziej na krótszą wyprawę, nie zawsze udaje się zamówić opiekę mieszkania…

– Podczas naszej nieobecności mieszkanie czy dom stają się stosunkowo łatwym celem dla włamywaczy oraz złodziei – i to niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy na jeden dzień czy na dwa tygodnie. Weźmy dodatkowo pod uwagę nieprzewidywalną aurę, np. huragan czy powódź – już tworzy się nam cała lista zagrożeń. Dlatego warto skorzystać z ubezpieczenia, np. SALTUS Mój DOM, i ochronić swój majątek na wypadek kradzieży z włamaniem oraz rozboju, pożaru, zalania i przepięć. Ważne, że taką polisę można wykupić również tylko na czas wyjazdu.

– Jeżeli chodzi wyjazd zagraniczny, to przecież każdy może mieć kartę EKUZ, która obowiązuje przynajmniej w krajach UE…

– Należy jednak pamiętać, że nie zawsze można z niej skorzystać, zwłaszcza w prywatnej służbie zdrowia. A przecież gdy zdarzy się nawet niegroźna choroba czy kontuzja, nie będziemy się zastanawiać, jak skorzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej w danym kraju. Usługa lekarska z reguły wiąże się z niemałymi kosztami, które mogą urosnąć nawet do dziesiątek tysięcy euro, jeżeli konieczny będzie pobyt w szpitalu. W takich sytuacjach posiadanie ubezpieczenia turystycznego jest niezbędne. Dzięki ubezpieczeniu SALTUS – Moja Podróż z polisy pokrywane są wszelkie koszty związane z pomocą medyczną, np. dojazd lekarza, konieczność leczenia w szpitalu czy transport medyczny. Poza tym ochroną objęta jest także utrata bagażu lub dokumentów oraz OC w życiu prywatnym. Trzeba też pamiętać o wykupieniu dodatkowej opcji, jeżeli na wyjeździe mamy w planach uprawianie sportów wysokiego ryzyka, np. turystyki wysokogórskiej czy nurkowania.

– A jak to wygląda, jeżeli jedziemy na urlop w polskie góry czy nad nasze morze?

– W przypadku wakacji spędzanych w Polsce warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Dzięki niemu można liczyć na wypłatę odszkodowania na powrót do zdrowia czy w przypadku śmierci. Ubezpieczenie SALTUS – Moje Bezpieczeństwo daje gwarancje wypłaty środków w przypadku uszczerbku na zdrowiu w NNW, pobytu w szpitalu w NNW, a także w konsekwencji uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Poza tym – jeżeli już zdarzył się nam nieszczęśliwy wypadek, to powrót do zdrowia może oznaczać długą i kosztowną terapię, rehabilitację. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu zdrowotnym SALTUS – Kuracja, które umożliwi szybki powrót do sprawności po nieszczęśliwym wypadku dzięki badaniom diagnostycznym, a w przypadku długiej czy skomplikowanej rekonwalescencji możliwość wypożyczenia lub zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.

– Co jeszcze przed wyjazdem powinniśmy wziąć pod uwagę w kwestii ubezpieczeń?

– Odpowiedni pakiet Assistance, jeżeli wyjeżdżamy własnym samochodem. Przecież podczas podróży mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje. Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC nie daje nam przecież pełnej ochrony i pomocy. Odpowiednio dobrany pakiet Assistance w przypadku awarii na trasie może zapewnić nam np. holowanie samochodu do warsztatu, pojazd zastępczy, dostarczenie paliwa czy wymianę opon.

***

W ubezpieczenia na okres wakacji czy podróży SALTUS Ubezpieczenia można zaopatrzyć się w placówkach Kasy Stefczyka. Specjaliści w placówkach udzielą wszelkich informacji i zapoznają z całą ofertą ubezpieczeniową. Dystrybutorem ubezpieczeń komunikacyjnych w placówkach Kasy Stefczyka jest Asekuracja sp. z o.o.

 

 

 

Autor: artykuł sponsorowany/SALTUS Ubezpieczenia
Fot. Pixabay