Pijany Ukrainiec szalał pod Parczewem. Policja znalazła u niego 30 gramów amfetaminy

Parczewscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy ze względu na stan nietrzeźwości, nie powinni siadać za kółkiem. Również został zatrzymany mężczyzna, który w trakcie kontroli drogowej posiadał przy sobie narkotyki. Teraz o dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.

Policjanci operacyjni parczewskiej komendy w piątek zatrzymali do kontroli drogowej forda.  W trakcie kontroli okazało się że 27-letni mężczyzna posiada przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 30 gramów tego narkotyku. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że jest on trzeźwy. 27-latek został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

Ponadto w niedzielę dyżurny parczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że kierujący fordem w miejscowości Białka w jednym z lokalnych barów wypił alkohol i odjechał z miejsca. Policjanci niezwłocznie tam pojechali i po sprawdzeniu terenu zauważyli zaparkowany pojazd na jednej z posesji z włączonymi światłami mijania. Kierującym okazał się 23-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 23-latek przyznał się do kierowania i teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Z kolei wczoraj późnym wieczorem w Parczewie  na ulicy Mickiewicza policjanci zatrzymali pojazd marki Opel Corsa. Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec Parczewa. Mężczyzna  miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kierujący nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Konsekwencje prawne jazdy w stanie nietrzeźwości:

  • Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15;
  • Świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych;
  • Zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności.