Nasz mistrz olimpijski Dariusz Kowaluk uhonorowany

 Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz z Członkami Zarządu Powiatu przy asyście Przewodniczącego Rady Powiatu, Wójta Gminy Komarówka Podlaska oraz Wiceburmistrza Radzynia Podlaskiego spotkał się ze złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich TOKYO 2020 – Dariuszem Kowalukiem. Głównym celem uroczystości było złożenie osobistych gratulacji przez włodarza powiatu oraz wręczenie Nagrody Starosty Radzyńskiego.

Wydarzenie odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim. Wraz z Dariuszem Kowalukiem na spotkanie przybyli jego rodzice, Teresa i Mirosław, oraz jego pierwsza trenerka Grażyna Głowacka, która już w 2015 r. została wyróżniona przez Zarząd Powiatu za sukcesy sportowe trenowanych przez nią zawodników. Olimpijczyk nie krył radości ze spotkania, chętnie, choć skromnie odpowiadał na zadawane przez uczestników pytania oraz ujawniał szczegóły swojej przygody sportowej w Tokio.

Elementem kulminacyjnym wydarzenia było przekazanie przez Starostę Szczepana Niebrzegowskiego czeku opiewającego na kwotę 10 tysięcy złotych na ręce mistrza sztafety mieszanej 4×400 m. Specjalnie na tę uroczystość młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II wraz z nauczycielami przygotowała tort „Czekoladowa fantazja a ‘la Potocka”, który został najwyżej oceniony w 5 edycji konkursu organizowanego przez Marszałka Województwa Lubelskiego „Smaki Lubelszczyzny 2008” w konkursie szkół gastronomicznych. W komisji konkursowej zasiadał Karol Okrasa. Wypiek został udekorowany kołami olimpijskimi.

Dariusz Kowaluk oznajmił zebranym, że cały czas koncentruje się na karierze sportowej. Nam pozostaje trzymać za niego kciuki podczas startu w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, które odbędą się już w 2024 roku.