Wielki sukces policji z Parczewa. Zatrzymali bezczelnych oszustów

Policjanci z parczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami ze Śląska zatrzymali oszustów, którzy metodą „na policjanta CBŚP” wyłudzili od mieszkanki powiatu pond 150 tysięcy złotych. 

Sprawą wyjaśnienia okoliczności przestępstwa oraz poszukiwaniem sprawców zajęli się parczewscy kryminalni. Jak ustalono, związek z oszustwem mogą mieć mężczyźni zamieszkujący teren województwa śląskiego.

Dzięki współpracy parczewskich policjantów z mundurowymi z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach oraz funkcjonariuszami z KMP w Gliwicach oszuści zostali namierzeni i zatrzymani. Sprawcy oszustwa wczoraj wpadli w ręce policji w momencie, kiedy próbowali wypłacić część gotówki z jednego ze śląskich banków – informuje st. sierż. Ewelina Semeniuk z policji w Parczewie.

Przestępcy usłyszeli zarzuty oszustwa i zostali doprowadzeni do sądu, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 3 miesiące. Grozi im do lat 8 więzienia.

Apelujemy o rozwagę i zachowanie czujności przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji internetowych. Chwila naszej nieuwagi może doprowadzić do utraty nawet oszczędności życia – przypomina Ewelina Semeniuk.

 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. lubelska.policja.gov.pl