PISZCZAC. Mieszkańcy podziękowali za udane zbiory

Piękna pogoda, gorąca atmosfera i moc zaplanowanych atrakcji. W Piszczacu trwają gminne dożynki. Gośćmi wójta Kamila Kożuchowskiego są poseł Dariusz Stefaniuk, wicestarosta bialski Janusz Skólimowski i reprezentujący Zarząd Województwa Dariusz Litwiniuk.

Radosne świętowanie rozpoczęło się od piątego już w historii Biegu po zdrowie. Następnie odbyła się uroczysta msza święta w piszczackim kościele, a po niej przejście korowodów dożynkowych. Następnie miały miejsce okazjonalne przemówienia. Poseł Dariusz Stefaniuk podziękował rolnikom za ich ciężką pracę i budowę naszego bezpieczeństwa żywnościowego. Przypomniał też słowa beatyfikowanego dziś prymasa Stefana Wyszyńskiego, który nazwał rolników depozytariuszami polskiej ziemi i jej obrońcami.

Po wystąpieniach na scenie umiejscowionej na boisku w Piszczacu rozpoczęły się koncerty, których ukoronowaniem ma być występ kultowej formacji disco polo Top One. W trakcie trwania dożynek uczestnicy mogą skorzystać z możliwości wzięcia udziału w spisie powszechnym.