Chciał iść do lekarza, trafił do więzienia

Najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym 55-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności, wpadł gdy postanowił wybrać się do przychodni. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że na koncie podróżującego volvo 55-latka figuruje dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu uzyskali informacje dotyczące poszukiwanego przez nich 55-letniego mieszkańca tej gminy. W trakcie działań funkcjonariusze zauważyli samochód osobowy marki volvo, a w nim znanego im mężczyznę. Na ulicy Wiejskiej 55-latek został zatrzymany. W działania włączyli się też międzyrzeccy patrolowcy.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że na koncie 55-latka figuruje dodatkowo dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok za przestępstwo przeciwko mieniu. Odpowie również za kierowanie autem pomimo orzeczonego zakazu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.