Ruszyła linia wsparcia dla osób z rejonów przygranicznych objętych stanem wyjątkowym

Wojska Obrony Terytorialnej po raz kolejny na pierwszym froncie pomocy mieszkańcom. Numer 800-100-115, czynny będzie cały tydzień, całą dobę. To bezpłatna telefoniczna linia dla osób z rejonów przygranicznych, czujących się niepewnie w sytuacji wprowadzonego na ich terenach stanu wyjątkowego na granicy Polski.

Numer 800-100-115, kolejny raz służy do wspierania naszych rodaków przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Po wielomiesięcznym działaniu na kierunku wsparcia psychologicznego, numer przekształcił się obecnie w linię wsparcia dla osób zamieszkujących rejony przygraniczne objęte stanem wyjątkowym. Osoby te, będą mogły za jej pośrednictwem zgłosić się o pomoc psychologiczną, a także zgłosić potrzeby lokalnej społeczności. Ważnym aspektem działania linii, jest także możliwość niwelowania niepokoju co do aktywności wojsk na ich terenie. Mieszkańcy często niepokoją się nocnymi lotami, często upewniają się czy są to polskie statki powietrzne.  Dzięki wsparciu telefonicznemu, będą mogli na bieżąco wyjaśniać wątpliwości.

Działanie linii wsparcia, poprzez rzetelne udzielanie informacji ma służyć stabilizacji nastojów wśród ludności zamieszkującej pas przygraniczny objęty stanem wyjątkowym. Swój wysiłek na granicy wojsko skupia w 183 miejscowościach położonych w trzykilometrowym pasie przylegającym do granicy.