Potrącił policjanta, odpowie za usiłowanie zabójstwa. Areszt dla bandziora

Za usiłowanie zabójstwa policjanta odpowie 34-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat, który kierując busem pod działaniem narkotyków, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i staranował radiowóz. Mężczyzna podczas próby zatrzymania go przez policjantów potrącił volkswagenem jednego z funkcjonariuszy. Policjant trafił do szpitala. 

W trakcie ucieczki kierujący oraz pasażer wyrzucali szklane butelki w kierunku radiowozów. W miejscowości Brzostówiec zorganizowano blokadę oznakowanym radiowozem. W pewnym momencie uciekinier staranował radiowóz i potrącił umundurowanego funkcjonariusza wydającego sygnał do zatrzymania. Kierujący busem nie zważając na wydawane polecenia kontynuował dalszą jazdę.

Zatrzymanie zakończyło się oddaniem strzałów z broni służbowej w kierunku poruszającego się volkswagena. Po przestrzeleniu tylnych opon bus zjechał z drogi i dachował. Kierującym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat, który podróżował wraz z 25-latkiem z tej samej gminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu – informuje aspirant Piotr Mucha z policji w Radzyniu Podlaskim.

Po ataku opryszków poszkodowanych zostało trzech funkcjonariuszy. Jeden z ciężkimi obrażeniami ciała nadal przebywa w szpitalu. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża na szczęście niebezpieczeństwo.

Mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty. 34-latek łącznie usłyszał 4 zarzuty: usiłowania zabójstwa, kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających, niezatrzymania się do kontroli drogowej i czynnej napaści na funkcjonariuszy. Decyzją Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim obaj mężczyźni zostali aresztowani na okres 3 miesięcy – podsumowuje asp. Mucha.

 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. lubelska.policja.gov.pl